Görme Engelliler
T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ADANA / YÜREĞİR - Fatin Rüştü Zorlu Ortaokulu

Fatin Rüştü Zorlu Ortaokulu

Telefon
(322) 321 00 90
Belgegeçer
0
WEB
http://fatinrustuzorluoo.meb.k12.tr
Adres
19 Mayıs mah. 1062 sok. Yüreğir/Adana
Vizyon
Sürekli gelişme düşüncesinden hareketle, yaratıcılığı, yenilikleri destekleyen ve yetiştirdiği özgüveni yüksek bireylerle ülkesini tüm dünyada temsil eden bir okul olmak. Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde Türkiye’de adından söz ettiren, mezun ettiği her bireyin başarılarıyla Türkiye’nin gurur duyduğu ideal kurum olmaktır. Küreselleşen dünyanın ihtiyaç duyduğu teknolojiye ayak uyduran, gelişime ve değişime açık, nitelikli insan gücünü yetiştirmektir.
Misyon
Bilgi ve birikimlerini tüm insanlık yararına kullanan, topluma yararlı, yaratıcı ve pozitif düşünen, öğrenmeyi öğrenen nitelikli bireyler yetiştirmek. Öğrencilerimizi bilgi, beceri ve yetenekleri doğrultusunda yetiştirerek mesleğinde en başarılı bireyler haline getirmektir. Öğrencilerimizin yeteneklerinin gelişmesini sağlayacak ve günün teknolojisini kullanarak akademik, teknik ve mesleki eğitimi verecek ortamları hazırlamak
Başarılar
Öğretmen :62
Öğrenci :1457
Derslik :25
BT Sınıfı :1
Misafirhane :0
Kütüphane :1
Fen Labaratuarı :0
Bağlantı :ADSL (1 Mbit)
Konferans Salonu :1
Atölye-İşlik :0
Spor Salonu :0
Öğretim Şekli :
Saatler
Isınma
Kilima + Kalorifer
Lojman
0 -
Ulaşım
Anadolu Dolmuşları okulumuzun tam önünden geçmektedir. Ayrıca 122 ve 123 numaralı belediye otobüsleri de yakınından geçmektedir.
Yerleşim Yeri
Yazdır